Teslim olan PKK'lılar: Örgüte katılan hayal kırıklığına uğruyor

 Van  İl  Jandarma  Komutanlığı tarafından yürütülen ikna çalışmaları sonucu Şırnak'ta güvenlik güçlerine  Teslim   olan  2 kadın terörist , fırsatını buldukarı anda çok sayıda teröristin

haber7
0

Van İl  Jandarma  Komutanlığı nın bölücü  terör örgütü  üyelerinin aileleri ile görüşülerek çocuklarının  Teslim  olmalarını sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında  PKK  lı 2 kadın terörist , 19 Ağustos ta örgütten kaçıp silahsız ve teçhizatsız olarak Şırnak ta Namazdağı üs bölgesindeki güvenlik güçlerine  Teslim  oldu.

Teröristlerin jandarmada verdiği ifadeler , örgütün karanlık yüzünü ortaya koydu. Teröristler ifadelerinde , örgütün , gençleri saflarına katmak için imkansız vaatlerle propaganda yaparak , psikolojik etkileme yöntemlerine başvurduğunu , ancak  katılan  tüm gençlerin  hayal   kırıklığına  uğrayıp ,  PKK  nın gerçek yüzüyle yüzleştiklerini söyledi. 

Birçok teröristin ilk fırsatta kaçmak için çaba sarf ettiğini anlatan kadın teröristler , çok sayıda teröristin  Teslim  olmayı istediğini , ancak örgütün ,  Teslim  olmaları halinde güvenlik güçleri tarafından kendilerine işkence yapılacağı ve öldürülecekleri yönünde asılsız propaganda yaptığını belirtti.

ÖRGÜTÜN MORAL VE MOTİVASYONU BİTİK DURUMDA

Teslim  olan  iki terörist , örgüt üyelerinin moral ve motivasyon olarak bitik durumda ve gerçeğin farkında olduğunu , ancak cesaret edip dile getiremediğini anlattı. Bunu kendi aralarında dile getirenlerin grup sorumluları tarafından ajanlıkla suçlanarak ağır şekilde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =