Batman otogarında oğlu öldürülen baba konuştu

Kan davası cinayetine kurban giden Suat Yüksekbağ’ın babası , “Parayı denkleştirmek için Kütahya’ya çalışmaya gitmiştim” dedi

haber7
0

Batman  otogarında  28 Ağustos ta meydana gelen olayda R.K. ve kardeşi A.K. Suat Yüksekbağ ı bıçaklamış; yanına kimsenin yaklaşmasına izin vermeyerek ölmesini beklemişti.

Olay yerine gelen polisin R.K. ve A.K. ya müdahale etmek yerine çevredeki kalabalığı dağıtmaya çalıştığı öne sürülmüştü. 5 POLİS GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasıyla birlikte polisler hakkında idari soruşturma başlatan Batman Valiliği , daha sonra "Bıçaklı saldırıya ilişkin kademeli güç kullanmada zaafiyet gösteren ve müdahalede ihmalleri bulunduğu değerlendirilen 5 polisin görevden uzaklaştırıldığı" açıklamasında bulunmuştu.

“İlk iki bıçak darbesini otobüste aldı”

Suat Yüksekbağ’ın saldırıya uğradığı gün Kütahya’da mevsimlik işçi olarak çalışan baba Nuri Yüksekbağ , Independent Türkçe’ye konuştu.

Oğlunun üç ay önce askerliğini bitirip kan davalı aileye kalan parayı vermek için Batman  otogarında  yanına gelmeye çalıştığını belirten  baba  Nuri Yüksekbağ , oğlunun altı kişi tarafından saldırıya uğradığını ve ilk iki bıçak darbesini otobüste aldığını söyledi.

“Suat , 35-40 dakika yaralı bir şekilde müdahale edilmeden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =