Batı medyası ilk kez Çeçenistan'da!

The Washington Times gazetecisi Todd Wood , “Çeçenya'nın göz kamaştırıcı , ilk gözden görünümü bugün” adlı yazısında , Çeçenistan’ı ziyaretinde gördükler

haber7
0

Kuzey Kafkasya da Çeçenya nın 10 günlük "kültürel turuna" katılmam istendiğinde ilk başta tereddüt ettiğimi itiraf etmeliyim.

Bu , insanları kaçırdıkları , işkence ettikleri ve öldürdükleri yer değil mi , vahşet ve yoksunluk için uluslararası bir kelime haline gelen bir mafya devleti? Ama can güvenliğimden emin olduktan sonra gitmeyi kabul ettim. Davetiyeyi kabul ettiğime çok memnunum. Bu deneyim gözümü açtı. 

Batı  medyası  , Çeçen lider Ramazan Kadirov hükümetine olumsuz suçlamaları yönelterek , boşuna çok zaman harcadı; ben bunu artık yapmak istemiyorum. Çeçen halkıyla ilk elden gördüğüm ve deneyimlediğim şeylere odaklanarak yazacağım.

"KAFKASLARIN SPARTALILARI"

Okuyucunun ilk önce bunun , yüzyıllar boyunca Kafkasya dağların derinliklerinden ,  eski bir kültür olduğunu anlaması gerekiyor. Bu insanlar savaşçılar “ "Kafkasların Spartalıları" — ve bir “ONUR” koduyla yaşıyorlar. Ulusal sembolü , yaklaşan tehditleri uyarmak için bölgeye yerleştirilen bir gözetim kuleleri. 

Çeçen toplumu , üyelerin , sadakat , bağlılıklarını verdikleri bir dizi klandan oluşur. Aile her şeydir. Bir kişinin mirasını bilmesi , Çeçen erkekler için büyük önem taşımaktadır. Bu çöm güzel. İslam çerçevesinde , zulüm görmekten uzak olan kadınlar , kültürleri ve Müslüman ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =