Burundi'de tüm sanal paralar yasaklandı

Burundi'de  tüm   sanal  ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

haber7
0

Burundi Merkez Bankası Başkanı Jean Ciza , yaptığı yazılı açıklamada ,  sanal  ya da kripto paraların herhangi bir ülke tarafından basılmadığını ve güvence altına alınmadığını belirterek , bu nedenle  Burundi  topraklarında yasal ve geçerli olmadığını ifade etti.

Merkez Bankasının , herhangi bir parasal yetki kurumu tarafından denetlenmeyen Bitcoin , Ether , Litecoin , Dogecion , Onecoin , BTC , Fahari Coin Cash , Ello Cash Coin ve diğer benzer araçlarla yatırım ve pazarlama yapıldığından haberdar olduğunu kaydeden Ciza , hiçbir finans kurumuna bu tür  sanal  paralarla ödeme hizmetlerinin yapılması yetkisi verilmediğini aktardı.

Merkez Bankası Sözcüsü Bellarmin Bacinoni , ülkede en az 20 bin kişinin  sanal  para ile ticaret yaptığı bilgisini paylaştı.

Burundi de 4 yıldan uzun süredir devam eden ekonomik krizin getirdiği yüksek işsizlik ortamında , birçok kişi  sanal  para madenciliğine yöneliyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =