Jonhnson'dan Brexit açıklaması: 'Ama'sı yok

İngiltere Başbakanı  Boris Johnson  , ülkesinin  Brexit  kararına ilişkin "Hiçbir koşul altında Brüksel'den bir erteleme daha istemeyeceğim. 31 Ekim'de ayrılacağız , 'ama'sı veya 'eğer'i yok"

haber7
0

İngiltere Başbakanı  Boris Johnson  , Avrupa Birliği nden hiçbir koşulda  Brexit  için bir ertemele daha istemeyeceğini bildirdi.

 

 

Başbakanlık ofisi "10 Numara"da bakanlar kurulunu acil toplayan Johnson , toplantının ardından yaptığı açıklamada , "Herkesin bilmesini istiyorum ki , hiçbir koşul altında Brüksel den bir erteleme daha istemeyeceğim. 31 Ekim de ayrılacağız ,  Ama  sı veya eğer i yok." dedi.

Bir ay önce göreve gelmesinin ardından AB ile yeni bir  Brexit  anlaşması ihtimalinin güçlendiğini savunan Johnson , milletvekillerini , İngiltere nin müzakere pozisyonunu zayıflatacak bir adım atmaktan kaçınmaya çağırdı.

 

 

"Genel seçim istemiyorum , siz de istemiyorsunuz." ifadelerini kullanan Johnson , 31 Ekim de  Brexit  i gerçekleştirme sözünden vazgeçmeyeceğinin altını çizdi.

Johnson ,  Brexit  i bir kez daha ertelemenin "anlamsız" olacağını da savundu.

İngiliz basınının hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberlere göre , Johnson ın bakanlarıyla bir erken seçim senaryosunu tartışması bekleniyordu.

Buna göre , Johnson ın parti içi muhalefetin , muhalefet partileriyle birlikte hareket ederek  Brexit  sürecini tıkaması ihtimaline karşı bakanlarıyla bugün bir erken seçim kararı alabileceği iddia edilmişti.

Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti hükümeti , Kuzey İrlanda nın İngiltere ile birlik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =