Yumurta yedi, organ yetmezliğinden hayatını kaybetti

İngiltere'de 65 yaşındaki  Niptoon Tavakoli  , yediği yumurtalar sebebiyle  hayatını  kaybetti. Tavakoli'nin yumurtadan bulaşan  salmonella  bakterisi nedeniyle öldüğü ortaya çıktı. Uzmanlar , bazı besinlerin iyi pişiri

haber7
0

İngiltere de 65 yaşındaki  Niptoon Tavakoli  , bir kasabadaki marketten ördek yumurtaları aldı. 65 yaşındaki Tavakoli , adlığı yumurtaların dördünü kızartıp  yedi  ancak aynı hafta içinde kendisini kötü hissetmeye başladı. Eski catering çalışanı iki ay sonra yoğun bakımda kaldıktan sonra da  hayatını  kaybetti.

İngiltere Halk Sağlığı Merkezi nden Dr.  Mike Gent  , Tavakoli ve bir kişinin daha aynı satıcıdan ördek yumurtaları yediğini ve ölün kişinin  salmonella  bakterisi nedeniyle can verdiğini belirtti. Uzmanlar bu besinlerdeki bakterilere dikkat çekerek dikkatlice pişirilmesi ve çiğ yenmemesi konusunda insanları uyarıyor.

Öte yandan yetkililer dikkat edilmesi gereken yiyeceklerin  yumurta  ve etten ibaret olmadığını , dondurmanın da en az diğerleri kadar tehlikeli olduğunu belirtiyor. Aston Üniversitesi nde öğretim görevlisi olan Amreen Bashir , "Bilinen diyabet ve obezite risklerinin yanı sıra , dondurma gerçekten sizi hasta etme potansiyeline sahiptir. 2015 yılında , beş kişi hastaneye kaldırıldı ve üçü kontamine olmuş dondurmayı yedikten sonra öldü. Lezzetli görünse de bunlara da çok dikkat etmek gerekiyor." dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =