İsrail'den Lübnan'a tehdit: Ağır bedel ödersiniz

 İsrail  Dışişleri Bakanı Yisrael Katz , Hizbullah'ın İsrail'e tekrar saldırması durumunda Lübnan'ın "ağır  bedel  ödeyeceğini" söyledi.

haber7
0

İsrail Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre , Bakan Katz ve  Almanya  Dışişleri Bakanı  Heiko Maas  , bölgede yaşanan gelişmeleri ele aldıkları bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede Katz ,  İsrail  in bölgedeki tansiyonu yükseltmek gibi bir niyeti olmadığını ancak kendisine saldırı olması halinde gereken cevabı vermeye hazır olduğunu belirtti. 

Hizbullah ın tekrar  İsrail  e saldırması halinde  Lübnan  yönetimini sorumlu tutacaklarını dile getiren Katz , "Hizbullah ı dizginlemez ve topraklarından  İsrail  e yönelik saldırılara izin verirse  Lübnan  devleti  Ağır   bedel  ödeyecek." ifadesini kullandı. 

Mevkidaşı Maas tan  İsrail  in mesajını  Beyrut  a iletmesini isteyen Katz ,  Almanya  yı  Hizbullah  a  yaptırım  uygulamaya çağırdı.  

Maas ise bölgede yükselen tansiyondan endişe duyduğunu belirterek , olayların daha da tırmanmamasını ümit ettiğini sözlerine ekledi. 

İsrail ordusu , dün  Lübnan  dan  İsrail  tarafına bir dizi tanksavar atışı yapıldığını buna karşılık  Lübnan  ın güneyinde bazı hedefleri vurduğunu duyurmuştu. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =