O caniye 50 TL ödemişler!

 Batman  otogarında kan davalısı Suat Yüksekbağ'ı bıçaklayan ve ölene kadar başından ayrılmayan  caniye  50 bin TL para ödendiği ortaya çıktı. Maktul Yüksekbağ'ın babası , kalan 100 bin TL'yi denk

haber7
0

Batman otogarında 28 Ağustos ta meydana gelen olayda R.K. ve kardeşi A.K. , kan davalı oldukları Suat Yüksekbağ ı bıçakladı , yanına kimsenin yaklaşmasına izin vermeyerek ölmesini bekledi.

Olay yerine gelen polis ekipleri de eli bıçaklı kardeşlerin direnmesi nedeniyle yaralının yanına yaklaşamadı. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasıyla birlikte polisler hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Batman Valiliği , "Bıçaklı saldırıya ilişkin kademeli güç kullanmada zaafiyet gösteren ve müdahalede ihmalleri bulunduğu değerlendirilen 5 polisin görevden uzaklaştırıldığı" açıklamasında bulundu. 

Suat Yüksekbağ’ın saldırıya uğradığı gün  Kütahya  da mevsimlik işçi olarak çalışan baba Nuri Yüksekbağ , Independent Türkçe ye konuştu.

POLİSLERİN TUTUMUNU ANLAMAK GÜÇ

Oğlunun 3 ay önce askerliğini bitirip kan davalı aileye kalan parayı vermek için  Batman  otogarında yanına gelmeye çalıştığını belirten baba Nuri Yüksekbağ , oğlunun 6 kişi tarafından saldırıya uğradığını ve ilk iki bıçak darbesini otobüste aldığını söyledi.

Baba Yüksekbağ , "Suat otogar binasının içine kadar o yaralı haliyle gidiyor. Binanın içine kadar takip eden saldırganlar orada da bıçaklıyorlar. Halk müdahale etmek istiyor ama polisler engel oluyor. Bana ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =