ASRİAD: Büyümede seyir olumlu yönde

 ASRİAD  Genel Başkanı Adnan Danışman 2019 yılı 2. Çeyrek büyüme rakamlarının açıklanması sonrası  Büyümede  seyrin  olumlu   yönde  ilerlediğini ifade etti.

haber7
0

Konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında şu hususlara değindi.

Ülkemiz tam bir yıl önce girmiş olduğu döviz merkezli ekonomik türbülanstan aşama aşama çıkma mücadelesi vermektedir. En belirgin rakamlar , çeyreklik büyüme oranlarında kendisini göstermektedir.  Türbülansın en dramatik etkisini gösterdiği 2018’in dördüncü çeyreğinde oran eksi 2.8 olmuştu. Ardından 2019 yılının birinci çeyreği eksi 2.4 oranında düzelme eğilimi oluşturmuş , ikinci çeyrekte açıklanan eksi 1.5 oranı ise düzelme ivmesinin artarak devam ettiğini göstermiştir.

Halen üçüncü çeyrek içerisinde yaşıyor olmak dolayısıyla , gelişmeleri rakamlardan önce bizatihi hissederek ayırdına varıyoruz. Aynı zamanda beklenti anketleri üzerinden gelecekle ilgili psikolojik perspektifi yakalama imkanı buluyoruz.       

Ülkemiz çok ciddi sosyal ve politik sorunlara rağmen , son derece güzel gelişmelere konu olmayı başarmış bir yakın geçmişe sahiptir.

Ancak geçmişte yaşadığımız güzellikler , şimdi yaşadığımız sıkıntılı süreçleri telafi edemiyor. Yani ne yapıp edip bir an önce daha yüksek performanslı bir ekonomik profil ortaya koymayı başarmalı ve yeniden artı büyüme rakamlarını yakalamalıyız. Bu artı büyüme rakamları devreye girerken ne pahasına olursa olsun büyüme değil , tüme ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =