İYİ Parti'de deprem! İl yönetimi istifa etti

 İYİ   Parti   Denizli  İl Başkanı Hasan Hüseyin  Bozkurt  ve yönetim kurulu üyeleri , görevlerinden  istifa  ettiklerini açıkladı.

haber7
0

Denizli Gazeteciler Cemiyeti nde basın toplantısı düzenleyen  Bozkurt  , bir süredir  Denizli  Milletvekili Yasin Öztürk ile aralarında bir takım yönetimsel farklılıklar oluştuğunu belirtti.

Parti içinde demokrasi ve kurulların tam çalışmasını , istişare esasının dikkate alınmasını istediklerini ancak bugüne kadar görüşmelerin olumlu netice yaratmadığını ifade eden  Bozkurt  , kongre kararı alınmaması sonrası yaşananların kendilerini  istifa  noktasına getirdiğini bildirdi.    

Bozkurt , şöyle konuştu: 

"Atandıktan sonra 45 gün içinde kongre kararı almadığımız için sayın vekil , geçen gün il yönetimine gelerek Artık ben bu olaya el koyuyorum. İl yönetimi düşmüştür ve görevi bitmiştir. dedi. Bu yöntem bize göre sakıncalıydı. Biz bu aşamadan itibaren böyle bir sürtüşmenin devam etmemesi ve partimize zarar vermemesi gerektiğini düşündük. Biz hatalı olabiliriz ve bu işte yanlış düşünüyor olabiliriz diyerek o gün orayı boşalttık. Bu sebeple yönetim kurulu üyeleriyle aldığımız ortak kararla  istifa  ediyoruz." 

Bozkurt ,  Parti  içerisindeki çalışmalarına devam edeceklerini de sözlerine ekledi. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =