İbrahim Kalın'dan çok önemli İdlib açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  İbrahim   Kalın  , "Bizim beklentimiz , Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Putin'e de ilettiği mesaj , geçen yıl vardığımız  İdlib  Mutabakatı'nın aynen uygulanması." dedi.

haber7
0

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  İbrahim   Kalın  , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında , 16 Eylül de Ankara da Rusya ve İran ın katılımıyla üçlü zirvenin gerçekleştireceğini belirterek , "Bizim beklentimiz , Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Putin e de ilettiği mesaj , geçen yıl vardığımız  İdlib  Mutabakatı nın aynen uygulanması." dedi.

Kalın , Konya Büyükşehir Belediyesi ile Klasik Düşünce Okulu nun bir otelde düzenlediği , "İslam da Dini Düşüncenin Teşekkülü Üzerine Klasik Literatür Okumaları" programında , İslam düşüncesi üzerine konferans verdi. Konferansın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan  Kalın  , İslam düşüncesinin teşekkülü üzerine kıymetli bir programın yapıldığını söyledi.  Kalın  , Türkiye de bu tür uzun soluklu , derinlikli , ilmi ve fikri çalışmaların yapılmasının önemli olduğuna işaret ederek , "Dünyaya söyleyecek sözü olan bir ülkeyiz. Bu sözü nasıl söyleyeceğimiz ve sözü nasıl inşa edeceğimiz geleneğimizden beslenerek , bugüne ve yarına nasıl taşıyacağımız konusunda yol gösteren çalışmalar , bu tür çalışmalardır." diye konuştu. Konya nın bu tür ilmi fikri ve sanatsal çalışmalara ev sahipliği yaptığına dikkati çeken  Kalın  , şöyle devam etti: "Türkiye , ekonomik ve siyasi alanlarda büyük hamleler yaparken aynı zamanda eğitim , kültür , sanat , düşünce ve medeniyet ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =