Bitlis'te 7 köyde sokağa çıkma yasağı

 Bitlis  Tatvan'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar öncesinde 7 köy ve mezralarında  sokağa   çıkma   yasağı  ilan edildi.

haber7
0

Bitlis in Tatvan ilçesinde , terör örgütü  PKK  mensuplarının yakalanması için 7 köy ve mezralarında , ikinci emre kadar  sokağa  çıkma  yasağı  ilan edildi. Bitlis Valiliği nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada , "Bitlis ili Tatvan ilçesi mülki sınırları içerisinde bulunan; Dönertaş , Kısıklı , Boblesür , Kepenek , Sallıca , Suboyu ve Dirlik köy ve mezraları bölgelerinde Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarının bulunduğu ve barınma amaçlı sığınak/barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde , bahse konu bölgelerde BTÖ mensuplarının yakalanmaları , halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince 02 Eylül 2019 Pazartesi günü saat;11.30’dan itibaren ikinci bir emre kadar  sokağa  çıkma  yasağı  ilan edilmiştir" denildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =