New York hızla nüfus kaybediyor

ABD’nin metropolleri içerisinde yüksek maliyetli barınma ve yaşam şartları yüzünden en fazla  nüfus  kaybeden şehir  New   York  oldu.

haber7
0

Geçtiğimiz yılın nüfus verilerine göre , 2018 yılında  New  York’dan her gün 277 kişi taşındı. En çok  göç  veren büyük kentler sıralamasında ,  New  York’u  Los Angeles  daha sonra da  Chicago  izledi.

Bloomberg , ABD’de 2018 yılında en büyük 100 kentteki  göç  hareketlerini ölçtü.

Verilere göre  New  York’ta yüksek emlak kiraları ve yerel vergiler şehirde yaşayanları ülkenin diğer bölgelerine  göç  etmeye zorladı. Geçtiğimiz yıl 200 bin kişi  New  York’u terk etti.

Temmuz 2017 – 2018 yılları arasında tam 200 bin kişi  New  York’tan taşınırken , yaklaşık 100 bin de uluslararası göçmen aldı.

Los Angeles’tan 120 bin , Chicago’da da 84 bin kişi taşındı. Bu kentleri ,  Miami  ,  Washington  ,  San Francisco  ve  San Jose  izledi.

Diğer yandan nüfus verilerine göre , aralarında  Dallas  ,  Phoenix  ,  Tampa  ,  Orlando  ve Las Vegas’ın bulunduğu 10 kente her gün ortalama 100 kişi taşındı.

ABD’de göçmenlik uluslararası ve yerli olmak üzere iki kanaldan gerçekleşiyor.  Yerli göçmenler ülkenin bir bölümünde yaşarken başka bir eyalete taşınan göçmenlerden oluşuyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =