Hazırlıklar başladı! Pahalı algısını yıkmak istiyoruz

Dünyaca ünlü plajları , ince kumu ve rüzgarıyla yazın önemli turizm merkezlerinden Çeşme , sonbahar aylarına festivalleri , kış sezonuna ise termal kaynaklarıyla hazırlanıyor.

haber7
0

Okulların açılmasıyla yaz sezonunu kapatmaya hazırlanan ilçedeki oteller , yıllar sonra yeniden organize edilen Çeşme Festivali ile doluluk oranlarını korumayı hedefliyor.

Eylül ayını festivalle geçirecek olan turizmciler kış döneminde de termal kaynakları etkin kullanarak yerli ve yabancı turistleri ilçede ağırlamayı planlıyor. 

Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Yakup Demir , AA muhabirine yaptığı açıklamada , yaz turizmini çok verimli geçirdiklerini söyledi. 

Özellikle bayramlarda doluluk oranlarının yüzde 100 ü bulduğunu , milyonlarca misafiri ilçede ağırladıklarını dile getiren Demir , sezon boyunca ortalama yüzde 90 doluluk oranını yakalayarak son yılların en güzel sezonunu geçirdiklerine dikkat çekti. 

Demir , "En önemlisi ise dış pazar yoğunluğumuz geçen yıla göre yüzde 14 arttı. Genelde iç turizme hizmet veren ilçedeki tesislerimizde yabancı turist yoğunluğu yüzde 25 seviyelerine kadar çıktı." diye konuştu. 

Çeşme nin dış turizmde geleneksel olarak daha çok Avrupalı turistleri ağırladığını , birkaç yıldır Uzak Doğu ülkelerinden dikkat çekici ilgi olduğunu kaydeden Demir , özellikle Alaçatı nın tur operatörlerin programlarının vazgeçilmez destinasyonları arasına girdiğine işaret etti.

Eylülde yüzde 50 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =