İncirlik Hava Üssü'nde 150 çalışanın işine son veriliyor

Türk-İş'e bağlı Türk Harb-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Erdal Akalın , ABD'li işverenin  İncirlik   Hava  Üssünde  150  , Ankara'da da 10  çalışanın   işine  son vereceğini bildirdi.

haber7
0

Akalın yaptığı açıklamada ,  İncirlik  teki ABD yönetiminin Vectrus System Corparation Şirketinde tenkisat yapılacağını bildirdiğini belirterek , "Bu çıkışlar  İncirlik   Hava  Üssü nden  150  kişi ve Ankara da bulunan O.D.C bölümünden de 10 kişi olmak üzere 160 çalışanımızı kapsıyor. Böylesi bir tenkisata karşıyız" dedi.  İşçi çıkışlarını doğru ve etik bulmadıklarını söyleyen Akalın , "ABD li işvereni , daha duyarlı olmaya davet ediyoruz , buna rağmen eğer tenkisat yapılacaksa işverenle aramızda imzalanan toplu iş sözleşmesinin 35 inci maddesi gereğince belirlenen şartlara harfiyen uyulmasını ve kötüye kullanılmamasını talep ediyoruz. Aksi takdirde Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkezi ve bağlı bulunan tüm şubelerimizle gereken en sert tedbirlerin alınacağının bilinmesini isteriz" ifadelerini kullandı. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =