İsrail ordusu 'Ölü ve yaralımız yok' dedi! Görüntüler ortaya çıktı

 İsrail  Silahlı Kuvvetleri (IDF) Pazar günü Hizbullah'ın saldırısı sonrası herhangi bir  Ölü  ya da yaralının olmadığını açıklamıştı. Ancak  ortaya  çıkan bazı görüntülerde İsrail'i

haber7
0

Pazar günü (Dün) IDF den yapılan yazılı açıklamada ,  Lübnan  dan sınırın  İsrail  tarafındaki askeri bir üs ve araçlara yönelik tanksavar atışları yapıldığı , IDF nin saldırıya anında karşılık verdiği belirtildi.

İlk açıklamada ölü ve yaralılara ait bilgi paylaşılmazken , sonraki açıklamalarda kaynaklar herhangi bir yaralanma veya can kaybının yaşanmadığını ileri sürdü.

Hizbullah ın açıklamasında ise , saat 16:15 itibariyle “Hasan Zebib ve Yasir Dahir Şehitler Grubu” , İsrail’in kuzeyindeki Avivim askeri noktasındaki araçların hedef alındığı ve içindeki askerlerin öldüğü veya yaralandığı belirtildi.

GÖRÜNTÜLER IDF Yİ YALANLAR NİTELİKTE

YNet YouTube kanalında yayınlanan ve Hizbullah saldırısı sonrasına ait olduğu ileri sürülen bir videoda , İsraile ait bir helikopterin sedye üzerindeki askerleri taşıdığı görülüyor. Helikopterin inişinden sonra askerler , yaralıları hızla ambulanslara taşıyor.

İSRAİL - LÜBNAN GERİLİMİ

Hizbullah ın sınır ihlalleri ile suçladığı  İsrail  e ait 2 İHA yı 25 Ağustos ta düşürmesiyle gözler  Lübnan  -  İsrail  sınırına çevrildi.

Hizbullah ın  Lübnan  lideri Hasan Nasrallah , konuya ilişkin açıklamasında , olayın Beyrut un güneyindeki bir yeri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =