Hong Kong'da tansiyon düşmüyor!

Çin'in  Hong   Kong  Özel İdari Bölgesi'nde zanlıların Çin'e iadesi tasarısına karşı  protesto  gösterileri düzenleyen öğrenciler derslere girmedi.

haber7
0

"South China Morning Post" gazetesinin haberine göre , Çin e iade yasasında değişiklik öngören tasarının tamamen iptal edilmesi için protestoların sürdüğü  Hong   Kong  da , eğitim öğretim döneminin ilk gününde okula gitmeyen  öğrenciler  dersleri boykot etti.

 

 

Organizatörler , 200 e yakın okuldan 10 bin civarında ortaokul öğrencisinin derslere girmeyeceği , yarısının da Edinburgh Meydanı nda gösteri için toplanacağı tahmininde bulundu.

Öğrencilerin gösterisinin olumsuz hava koşulları nedeniyle iki saat gecikmeyle başladığı kaydedildi.Öğrencilerin dersleri boykot ettiği okullar arasında  Hong   Kong  liderinin ve emniyet müdürünün mezun olduğu okulların olduğu bilgisi de paylaşıldı.

 

 

Protestocu öğrencilerden çoğu okul üniformalarının üzerine siyah tişörtler giyerken , bazı gönüllü öğrencilerin arkadaşlarına kahvaltı dağıttığı görüldü.

DÜNKÜ PROTESTOLAR

Sosyal medya platformları üzerinden organize olan göstericiler , dün  Hong   Kong  Uluslararası Havalimanı na giden demir ve kara yolu ulaşımını engelleme çağrısında bulunmuştu. Göstericiler , havalimanı yakınındaki yolları , ateşe verdikleri barikatlarla kapatmıştı.

Havalimanına giden otobüsleri de engellemeye çalışan göstericiler , polislerin müdahalesiyle terminal binasından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =