Araç sahipleri dikkat! Paranızı almak için bugün son gün

İstanbul'daki köprülerden kaçak geçiş yapan hafif ticari araçlara kesilen para cezalarına ilişkin başvuru süresi doluyor. Cezayı ödeyen sürücülerin , paralarını iade alması için b

haber7
0

Yasaklı olduklarını bilmeden , 15 Temmuz Şehitler Köprüsü nden geçtikleri için büyük para cezaları kesilen hafif ticari araç sahiplerine yönelik çıkarılan af kapsamına tanınan süre bugün sona eriyor.

Ceza ödemesi yapan araç  sahipleri  para iadesi için ilgili kurumlara başvuruda bulunması gerekiyor.

Para iadelerinin 30 Eylül e kadar hak sahiplerinin hesaplarına yapılması bekleniyor.

12 Haziran da yürürlüğe giren Bazı Kanunlar ile 635 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile araç sınıfları itibarıyla geçmesi yasak olmasına rağmen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü nden geçenlere verilen idari para cezalarına ilişkin düzenleme yapılmıştı.

Bu kapsamda , verilmiş idari para cezalarına ilişkin tebliğde bulunulmazken , tebliğ edilenlerin tahsilatı yapılmıyor. Bu kişilerden tahsil edilen idari para cezası tutarları ise iade edilecek.

Bu şekilde geçiş yapan yaklaşık 275 bin araca kesilen 310 milyon liralık cezadan vazgeçilecek , ödenen 3 ,9 milyon liranın iadesi yapılacak.

Düzenleme , 1 Ocak ile 12 Haziran (bu tarih hariç) arasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü nden yapılan yasak geçişler nedeniyle kesilen idari para cezalarını kapsıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünce ilgililerin başvurusu aranmadan idari yaptırım kararı düzenlenmiyor , düzenlenmiş idari yaptırım ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =