DGS tercih sonuçları açıklanıyor: Dikey Geçiş Sınavı yerleştirme işlemleri...

ÖSYM tarafından 2019  DGS   tercih   sonuçları  erişime açılıyor. Önlisans eğitimi alıp lisans tamamlamak isteyen öğrencilerin girdiği  Dikey   Geçiş   Sınavı   tercih   sonuçları  için geri sayım başladı.

haber7
0

DGS  tercih  sonuçları için geri sayım başladı. Geçtiğimiz hafta başvurularını tamamlayan öğrenciler gözünü  ÖSYM  ye çevirdi. 2 yıllık üniversite okuyup 4 yıllığa tamamlamak isteyen adaylar için henüz net tarih açıklanmadı. Ancak son DGS tercihleri 7-17 Eylül de alınmış sonuçlar ise 20 Eylül de açıklanmıştı. Bu bilgilere dayanarak 2019  DGS   tercih  sonuçlarının da 02-6 Eylül 2019 tarihleri arasında açıklanması ön görülüyor. Gün içerisinde  ÖSYM  konuyla ilgili öğrencileri sosyal medya hesabından bildirebilir. Öğrenciler  DGS   tercih  sonuçlarını https://ais.osym.gov.tr/ adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.

DGS EK TERCİHLER OLACAK MI?

Ölçme , Seçme ve  yerleştirme  Merkezi DGS  yerleştirme  sonuçlarını açıklamasının ardından ek  tercih  süreci başlayacak. Üniversitelerdeki boş kontenjanlara göre başvurular kabul edilecek.

AÖF  DGS  LİSANS TAMAMLAMA KAYITLARI NASIL YAPILIR?

Adaylar , http://aof.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Otomasyonu bağlantısı “Dikey Geçiş” linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştireceklerdir. Daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak , banka ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =