"kolayrecete" ile ilaçlara ulaşmak daha kolay

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Teknokenti'nde faaliyet gösteren bir yazılım firmasınca tasarlanan "kolayrecete.com" mobil uygulaması sayesinde doktorlar reçetelerini  daha   kolay  yazarken , hastalar da ila&

haber7
0

Teknokentte faaliyet gösteren Bulut MD firması , iş yerlerinde görevli ve evde bakım hizmeti veren doktorların talebi üzerine "kolayrecete.com" mobil uygulamasını tasarladı. 

 

 

Bu uygulama sayesinde , bir yılda bir milyon 200 bin  reçete  yazılırken , doktorlar iş yerlerinde ve evde bakım hizmeti alan hastalara reçetelerini anında ulaştırabiliyor. 

Firma ve proje koordinatörü Arda Turut , AA muhabirine yaptığı açıklamada , teknolojinin her geçen gün  daha  da hayatın içine girdiğini söyledi. 

 

 

"TAMAMEN ÜCRETSİZ BİR SERVİS"

Bu anlamda "kolayrecete"nin özellikle iş yerlerinde görevli doktorların talebi doğrultusunda tasarlandığını aktaran Turut , şu bilgileri verdi:

"2018 yılı itibarıyla e-reçete mecburi hale geldi. Çorlu da bulunduğumuz için çevremizde birçok fabrika mevcut. Bu fabrikalarda çalışan iş yeri hekimleri bizden bir uyulama geliştirmemizi talep etti. Çünkü Türkiye deki iş yeri hekimlerinin yaş ortalaması yüksek. Kullanabilecekleri en hızlı en  kolay  yazılımı talep ettiler. Biz de buna kayıtsız kalmayarak kolayrecete.com u geliştirdik. Bu , tamamen ücretsiz bir servis." 

"GİTTİKLERİ EVDE REÇETE YAZABİLİYORLAR"

  İş yeri hekimlerinin memnun kalmasından sonra farklı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =