ABD B-2'leri bölgeye konuşlandırdı: Çok güçlü bir mesaj

 ABD  , İngiltere'nin güneyinde bulunan Gloucestershire'daki Kraliyet Hava Kuvvetleri Fairford Hava Üssüne , üç B-2 bombardıman uçağı konuşlandırdı.

haber7
0

Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler (INF) anlaşmasının sona ermesiyle , Rusya ile  ABD  arasındaki silahlanma yarışı yeniden gündeme geldi. Rusya , Doğu Avrupa ülkelerinin sınırlarında tatbikatlar düzenlerken  ABD  , Avrupa ya yeniden silah konuşlandırmayı tartışıyor.

Dünya bu gelişmeleri takip ederken , normalde Missouri deki Whiteman Hava Kuvvetleri Üssünden bulunan  ABD  Hava Kuvvetlerine bağlı 3 adet B-2 bombardıman uçağı , İngiltere ye konuşlandırılıdı.

Uçaklar , ülkenin güney-batısındaki Gloucestershire de bulunan Kraliyet Hava Kuvvetlerine ait (RAF) Fairford hava üssünde yerini aldı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan  ABD  Hava Kuvvetleri komutanlarından Kurt Wendt , uçakların İngiltere ye konuşlandırılıması ile ilgili , Çok güçlü bir  mesaj  değerlendirmesinde bulundu.

F-35 LER EŞLİK ETTİ

İngiliz televizyon kanalı ITV de yer alan bir haberde , B-2 lere eşlik eden İngiltere F-35 lerinin yanı sıra , B-2 nin yakıt ikmali anına ait görüntülere yer verildi.

ITV muhabiri Rupert Evelyn , B-2 dağıtımı , Rusya nın şunu not alması için tasarlandı. Pilotun parmağı ,  ABD  nin nihai caydırıcı gücü denilen nükleer bir yük tetiğinde. değerlendirmesinde bulundu.

B-2 BOMBARDIMAN UÇAĞI

"B-2 Spirit" olarak da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =