Bakan son rakamı açıkladı: 2,5 milyon araç kullandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı  Mehmet Cahit Turhan  , "İstanbul-İzmir otobanı bildiğiniz gibi 5 Ağustos tarihinde Kurban Bayramı öncesinde hizmete açıldı. Son rakamlar 2 ,5 milyona yakın  araç  bu yolu  kullandı  , bu öneml

haber7
0

Yozgat ın Akdağmadeni ilçesinde Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi şantiyesinde inceleme yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı  Mehmet Cahit Turhan  , İstanbul- İzmir Otoyolunu kullanan araç sayısına ilişkin son rakamları paylaştı.

 

 

Bakan Turhan Kurban Bayramı öncesi hizmete açılan İstanbul-İzmir otobanını 2 ,5 milyona yakın aracın kullandığını açıkladı.

Bakan Turhan , Bu rakam o güzergahta seyreden insanlara önemli de bir rahatlık sağladı. Ulaşım konforu sağladı. Trafik güvenliği ile seyahat etme imkanı sağladı. Hepsinden önemlisi de zaman tasarrufu sağladı" diye konuştu.

 

 

SIRADA ANKARA-NİĞDE , İZMİR-ÇANDARLI VAR

Bakan Turhan , daha önce İstanbul-İzmir arasındaki kara yolu güzergahının yoğun bir trafiğe maruz kaldığını ifade ederek , şöyle konuştu:

"İstanbul , Yalova , Bursa , Balıkesir , Manisa , İzmir gibi bu projenin içinden geçtiği ülkemizin gelişmiş olan illeri , giderek artan bir trafiğe de maruz kalıyor. Mevcut güzergahta özellikle İstanbul-Bursa , Bursa-Balıkesir arasında İzmir- Manisa arasında mevcut kara yolu kapasitesini doldurmuştu ve ulaşım hizmet seviyesi giderek düşüyordu. Biz öncelik sırasına göre önce Gebze-Yalova arasını , daha sonra Yalova- Orhangazi arasını daha sonra da İzmir-Turgutlu , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =