ABD diken üstünde! Dorian yön değiştirdi

ABD'nin güneydoğu sahillerine yaklaşan  Dorian  Kasırgası'nın şiddetini artırarak 5. seviyeye ulaştığı bildirildi. Rüzgar hızı saatte 295 kilometreyi bulan  Dorian  , şu ana kadar bölgeyi vuran en güçlü k

haber7
0

ABD Ulusal Kasırga Merkezi , şiddetini artırarak 5. seviyeye ulaşan  Dorian  ın  Bahamalar  da etkili olmaya başladığını açıkladı.ŞİMDİYE KADARKİ EN GÜÇLÜ KASIRGA

Merkezin aktardığı bilgilere göre rüzgar hızı saatte 295 kilometreyi bulan  Dorian  , şu ana kadar bölgeyi vuran en güçlü kasırga olarak kayıtlara geçti.

Şiddetli yağış bırakan kasırganın  Bahamalar  üzerinde ciddi tahribata yol açacağı tahmin edilirken , yetkililer şu ana kadar herhangi bir can kaybının rapor edilmediğini ve gerekli tüm tedbirleri aldıklarını açıkladı.

Dorian ın pazartesi akşam saatlerinde Florida sahillerini etkilemeye başlayacağı ancak asıl olarak daha kuzeydeki Georgia ve Güney Carolina eyaletlerini vurmasının beklendiği kaydedildi.

Ulusal Kasırga Merkezine göre 5 gün daha "kasırga" özelliğini koruması beklenen  Dorian  ın , saatte 13 kilometre hızla  ABD  sahillerine doğru hareketine devam ettiği bildirildi.

TRUMP A DORİAN BRİFİNGİ

Öte yandan önceden planlanan Polonya ziyaretini kasırga dolayısıyla iptal ederek Washington da kalan  ABD  Başkanı Donald Trump ,  Dorian  ile ilgili olarak yetkililerden kapsamlı bir brifing aldı.

Dorian için , "Üzerimize neyin geldiğini bilmiyoruz ancak tüm tedbirlerimizi aldık , hazırlıklıyız." ifadesini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =