1 milyon kişi Avrupa kapısına dayanır

İdlib’de Esed’in ardından ABD bombardımanı da başladı.  Suriye  krizine PKK’ya destek vererek dahil olan  Avrupa  ise katliamlara sessiz. Gerilim tırmanırsa Türkiye sınırına yığılanların sayısının 2 milyonu bulacağı

haber7
0

Suriye’de şiddetin en yoğun olduğu İdlib bölgesinde , Türkiye’nin yoğun çabaları sonucu ateşkes gerçekleşti. ÖSO bileşeni Vatan Cephesi Sözcüsü Naci Mustafa ,  Esed  ve ortaklarına güvenmediklerini , bundan önce olduğu gibi bu ateşkesin de Beşşar  Esed  tarafından ihlal edilme riskinin yüksek olduğunu anlattı. Yaşanan bombardımanlar ve doğurduğu sonuçları Yeni Şafak’a değerlendiren İdlib Yerel Meclis Başkanı Ghassan Hamo ise 8 yıldır katliamı izleyen başta Batılı ülkeler olmak üzere uluslararası toplumun Suriye’de yaşanan facianın ortağı olduğunu ve ateşkesin bozularak rejim- Rusya-İran saldırılarının sürmesi halinde 1  milyon  Suriyelinin çok yakında  Avrupa  kapılarına dayanacağını söyledi.

GÜNDE 700 BOMBA DÜŞTÜ

Hamo , “Suriye’deki katliamlar Rusya ve ABD ortaklığıyla sürüyor. Şimdi de Amerika bombardımana başladı. Halkımız topyekûn göçe zorlanıyor. Katliamlara karşı ayaklanan halkın arasına karışan ajanlar bu göstericileri tahrik ederek sınıra yürütmeye ve Türkiye düşmanlığı ekmeye çalışıyor” dedi. Esed-Rusya-İran ittifakının 26 Nisan’dan bu yana havada ve karadan günlük 60 beldeyi ortalama 700 bomba ve füzeyle vurduğunu kaydeden Hamo , gelişmeleri şu sözlerle özetledi:

TÜRKİYE’NİN DİPLOMATİK ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =