Gerilim tırmanıyor... Açıklamalar peş peşe geldi

İsrail , Lübnan'dan İsrail tarafına tanksavar atışı yapıldığını bildirdi. İsrail ordusu saldırıya karşılık verirken Lübnan Başbakanı Hariri uluslararası topluma yükselen tansiyonun düşürülmesi i&ccedi

haber7
0

Ordudan yapılan yazılı açıklamada , Lübnan dan , sınırın İsrail tarafındaki askeri üsse ve araçlara yönelik bir dizi tanksavar atışı yapıldığı belirtildi.  Saldırıya karşılık İsrail ordusunun , atışların yapıldığı belirtilen Lübnan ın güneyindeki bölgeleri vurduğu ifade edildi.

Yetkililer , saldırılar nedeniyle İsrail tarafında can kaybı olup olmadığına ilişkin bilgi vermedi.

SIĞINAKLAR AÇILDI

İsrail basını ise Lübnan sınırına 4 kilometre mesafedeki bölgelerde sığınakların açıldığını ve halka evlerinde kalmaları çağrısı yapıldığını aktardı. İsrail de Lübnan’ın güneyinin füzelerle vurulduğunu açıkladı.

Öte yandan Lübnanlı emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre , ülkenin güneyindeki Marun er-Ras bölgesinden İsrail’e yönelik orta çaplı bir havan topu saldırısı oldu.

Hizbullah ise yaptığı yazılı açıklamada , saat 16:15 itibariyle “Hasan Zebib ve Yasir Dahir Şehitler Grubu” , İsrail’in kuzeyindeki Avivim askeri noktasını vurarak içinde bulunanları öldürdüğü ve yaraladığını ifade etti.

LÜBNAN RESMEN AÇIKLADI

Lübnan ordusu , İsrail in güçlerinin , sınırın Lübnan tarafında yer alan Marun er-Ras , Aytaron ve Yaron beldelerine onlarca havan topu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =