Belediyeler daha verimli çalışacak

Büyükşehrin görev alanında olan bazı işler , ilçe belediyelere devredilirken; belediyelerin mali kaynakları da güçlendirilecek.

haber7
0

AK Parti , yerel yönetimlerde önemli değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Yeni dönemde belediyelerin  daha   verimli  ve etkin şekilde çalışmaları sağlanacak. AK Parti Yönetimi , geçtiğimiz günlerde Genel Merkez’de bazı büyükşehir belediye başkanlarının da olduğu bir toplantı yaptı. Toplantıda yerel yönetimlerin işleyişi masaya yatırıldı. Yapılan değerlendirmeler arasında yerel yönetimlerin öz gelirlerinin arttırılması , belediyelerin  daha   verimli  ve etkin çalışması yer alıyor.

İCRAAT GÜCÜ ARTACAK Yeni dönemde belediyelerin icraat yapma gücü arttırılırken; yerel yönetimlere de yeni yetki ve görevlerin verilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda büyükşehrin görev alanında olan bazı işler , ilçe belediyelere devredilirken; belediyelerin mali kaynakları da güçlendirilecek. Belediye üst yönetimlerinin belediye başkanıyla birlikte göreve gelmesi ve yine aynı kadro ile görevden ayrılması sağlanacak.

ERDOĞAN A SUNULACAK Belirli bir aşamaya gelen çalışma ile ilgili sivil toplum örgütleri ve yerel yönetim uzmanlarının da görüşleri alınacak. Çalışmanın son hali Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak. AK Parti kurmayları , yeni dönemde yerel yönetimlerle ilgili yapılan çalışmaların Meclis gündemine getirileceğini belirterek “Belediyelerin , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =