Bahreyn'den uyarı: Ülkeyi derhal terk edin

Lübnan ile  İsrail  sınırında yaşanan gerginlik sonra  Bahreyn  , Lübnan'da bulunan vatandaşlarına  Ülkeyi   terk  etmesi çağrısı yaptı.

haber7
0

Bahreyn ,  Lübnan  daki vatandaşlarına ülkeden  derhal  ayrılmaları çağrısında bulundu.

Bahreyn Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada , Hizbullah örgütü ile  İsrail  arasında artan gerginlik sebebiyle  Bahreyn  vatandaşlarından "Lübnan ı  derhal   terk  etmeleri" istendi.

"Lübnan da bulunan bütün vatandaşların ülkeyi hemen  terk  etmesi gerekiyor.  Lübnan  da yaşanan güvenlik gelişmeleri herkesin önlem almasını elzem kılmıştır." ifadelerine yer verilen açıklamada , ayrıca  Bahreyn  vatandaşlarından güvenlikleri için  Lübnan  a gitmemeleri istendi.

İsrail ordusu ,  Lübnan  dan , sınırın  İsrail  tarafındaki askeri üsse ve araçlara yönelik bir dizi tanksavar atışı yapıldığını açıklamıştı.  İsrail  , saldırıya karşılık ,   Lübnan  ın güneyinde atışların yapıldığı bölgeleri vurduğunu belirtmişti.

Saldırıyı doğrulayan Hizbullah örgütü ise yaptığı yazılı açıklamada , “Hasan Zebib ve Yasir Dahir Şehitler Grubu”nun , İsrail’in kuzeyindeki Avivim askeri noktasını vurarak içinde bulunanları öldürdüğü ve yaraladığı ifade edilmişti. 

Lübnan ordusu ise ,  İsrail  güçlerinin , sınırın  Lübnan  tarafında yer alan Marun er-Ras , Aytaron ve Yaron beldelerine onlarca havan topu attığını açıklamıştı. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =