Lübnan-İsrail sınırında sıcak saatler: İsrail'e 40'tan fazla...

Lübnan ordusu , İsrail'in güçlerinin , Lübnan'ın Marun er-Ras , Aytaron ve Yaron beldelerine onlarca havan topu attığını duyurdu.

haber7
0

Lübnan ordusu ,  İsrail  in güçlerinin , sınırın  Lübnan  tarafında yer alan Marun er-Ras , Aytaron ve Yaron beldelerine onlarca havan topu attığını açıkladı.

Lübnan ordusundan yapılan açıklamada ,  İsrail  in , sınır bölgesinde yer alan  Lübnan  nın Marun er-Ras , Aytaron ve Yaron beldelerine yönelik 40  tan   fazla  havan topu saldırısı gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada , söz konusu saldırılar sebebiyle bölgede yangınların çıktığı ifade edildi.

İsrail ordusu ,  Lübnan  dan , sınırın  İsrail  tarafındaki askeri üsse ve araçlara yönelik bir dizi tanksavar atışı yapıldığını açıklamıştı.  İsrail  , saldırıya karşılık atışların yapıldığı belirtilen  Lübnan  ın güneyindeki bölgeleri vurduğunu belirtti. 

Saldırıyı doğrulayan Hizbullah örgütü ise yaptığı yazılı açıklamada , “Hasan Zebib ve Yasir Dahir Şehitler Grubu”nun , İsrail’in kuzeyindeki Avivim askeri noktasını vurarak içinde bulunanları öldürdüğü ve yaraladığı ifade edildi.

Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri , Hizbullah örgütü ile  İsrail  arasında yaşanan karşılıklı gerginliğin önüne geçilmesi için uluslararası toplumun müdahalesini istedi. 

Ülkenin güneyinde konuşlu Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücünün (UNIFIL) de , gerginliğin önüne geçmek üzere ilgili taraflarla temaslar kurduğu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =