Brexit kaosu sürüyor! Vekillerden yeni yasa tasarısı planı

İngiltere'de parlamentonun askıya alınmasına kadar varan  Brexit  krizinde , vekillerin anlaşmasız ayrılığı durdurmak için  yasa   tasarısı  planladığı belirtildi.

haber7
0

İngiltere de ana muhalefetteki İşçi Partisi nden Sir Keir Starmer , önümüzdeki hafta Parlamento nun tatilden dönmesiyle birlikte , İngiltere nin AB den anlaşmasız bir şekilde ayrılmasının önüne geçmek için bir  yasa  çıkarmayı planladıklarını açıkladı.

 

 

BBC Türkçe nin aktardığına göre Keir , yasada AB den ne uzunlukta bir erteleme talep edileceği konusunun ikincil öneme sahip olduğunu , önceliklerinin bu tarihi ertelemek olduğunu belirtti.

KABİNEDEN GARANTİ YOK

 

 

Kabinede yer alan bakan Michael Gove ise , çıkması durumunda bu yasaya uyacakları konusunda bir garanti vermedi.

"Önce yasada ne olacağına bakalım" diyen Gove , hükümetin İngiltere nin AB den anlaşmasız bir şekilde ayrılmasına yönelik çabalarının olmadığını , amaçlarının bir anlaşmaya varmak olduğunu söyledi.

JOHNSON DAN GÖZDAĞI

Başbakan  Boris Johnson  ise bu yasaya destek olmayı düşünen Muhafazakar milletvekillerine "Ya benim yanımda olmayı tercih edeceksiniz ya da İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn in" uyarısında bulundu.

İngiltere de yayımlanan The Sun gazetesinde , Başbakan Johnson ın bu yasaya destek verecek vekilleri bir sonraki seçimde aday yapmayacağına dair bir haber de yer ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =