Ürdün Kralı, Katar Emiri ile görüştü!

 Ürdün   Kralı  2. Abdullah ile  Katar   Emiri  Şeyh Temim bin Hamed Al Sani telefonda görüştü.

haber7
0

Ürdün Kraliyet Divanı ndan yapılan yazılı açıklamaya göre , Ürdün  Kralı  2. Abdullah ,  Katar   Emiri  Al Sani yi aradı.Liderler ikili ilişkiler ve ilişkilerin çeşitli alanlarda geliştirilmesine dair görüş alışverişinde bulundu.

 

 

Suudi Arabistan , Birleşik Arap Emirlikleri , Bahreyn ve Mısır ın 5 Haziran 2017 de  Katar  ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleri ve ekonomik abluka uygulamaları Körfez bölgesinde krize yol açmıştı.

Amman yönetimi , Körfez krizinin ardından Haziran 2017 de  Doha  ile diplomatik ilişkilerinin seviyesini düşürdüğünü ve merkezi  Katar  da bulunan Al Jazeera televizyonunun yerel ofisini kapatacağını açıklamıştı.

 

 

Ürdün Temmuz da , Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Zeyd el-Levzi nin  Doha  Büyükelçisi olarak atanmasını kararlaştırmıştı.  Katar  da Şeyh Suud bin Nasır bin Casim bin Muhammed in Amman a olağanüstü ve tam yetkili büyükelçi olarak atanmasına karar vermişti. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =