Rusya'dan Su-35 ve Su-57 açıklaması! Son karar Ankara'nın

 Rusya  Başbakan Yardımcısı Yuriy  Borisov  , Rus yapımı Su-35 avcı uçağı ile 5. nesil  Su-57  savaş uçağının Türkiye'nin ilgisini gerçekten çekebileceğini ve nihai kararın  Ankara  tarafından alınacağını s

haber7
0

Rus devlet kanalı Rossiya-1 de yayınlanan Moskova. Kremlin. Putin programına demeç veren  Borisov  , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın katıldığı MAKS-2019 Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı nda Su-35 ve  Su-57  lerin ön plana çıkmasını değerlendirdi.

Türkiye nin Su-35 ve  Su-57  lere gerçekten ilgi göstereceğini umduğunu belirten  Borisov  , bu uçaklarla ilgili nihai kararı  Ankara  nın alacağını vurguladı.

Moskova ziyaretinin ardından dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan , ABD ile yaşanan F-35 krizinden sonra Rus yapımı Su-35 ve  Su-57  uçaklarının alternatifler arasında olup olmadığı sorusuna "Niye olmasın? Boşuna gelmedik buraya" yanıtı vermişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: SPUTNİK

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =