PTT hizmeti ayağa götürdü, 5 milyon işlem gerçekleştirdi

 PTT  AŞ tarafından hiçbir bankanın olmadığı bin 311 yerleşim yerinde sadece  PTT  ve hiçbir ATM'nin olmadığı 91 yerleşim yerinde Mobil  PTT  araçlarıyla bugüne kadar yaklaşık 5  milyon   işlem  imkanı sağlandı.

haber7
0

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre ,  PTT  AŞ nin yeniden yapılanması ve dönüşüm politikalarının gereği olarak yeni hizmetler uygulamaya konuluyor. Bu kapsamda , "PTT Her Yerde" sloganıyla müşterilerin taleplerinin yerinde karşılanması , hizmetlerin etkin ve hızlı bir şekilde sunulabilmesi amacıyla  PTT  şubelerinin olmadığı yerlerde kullanılmak üzere Mobil  PTT  uygulaması 2016 yılında başlatıldı. 

Deprem , sel gibi doğal afet durumları ile fuar , açılış , ulusal ve/veya uluslararası gösteri ve toplantılarda acil ihtiyaç duyulan yerlerde de kullanılan söz konusu uygulama için 158 Mobil  PTT  aracı tahsisi yapıldı.

Bu araçlardan 55 büyük tipin tamamında ,103 küçük tip aracın ise 101 inde ATM cihazı üzerinden bankacılık  hizmeti  veriliyor.

Bu araçlar , şehir merkezlerinde ihtiyaç duyulan yerlerde , şehir merkezinden uzak sanayi bölgelerinde ve sınır bölgelerinde kullanılıyor.

Mobil  PTT  , ayrıca iş yeri açılmasına izin verilen fakat zaruri nedenlerle henüz faaliyete başlanılamayan yerler ile Evrensel Posta Hizmetleri kapsamında şehir merkezinin dışındaki yerleşim yerlerinde vatandaşların posta , kargo ve bankacılık işlemlerinin yapılmasını sağlıyor.

Askeri kışlalar , valilikler , hastaneler , üniversiteler , belediyeler , tapu ve nüfus müdürlükleri gibi kamu kurum ve kuruluşlardan talep gelmesi halinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =