Arnavutluk'ta Türk şehitliğine çirkin saldırı!

 Türk  İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başbakanlığı tarafından (TİKA) Arnavutluk’un başkenti Tiran’da bulunan 15 Temmuz Şehitler Anıtı’ndaki şehitlerin isimlerinin bulunduğu kitabe tahrip edildi.

haber7
0

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başbakanlığı tarafından (TİKA)  Arnavutluk  un başkenti Tiran da bulunan 15 Temmuz Şehitler Anıtı ndaki şehitlerin isimlerinin bulunduğu kitabe tahrip edildi.

Tiran da  TİKA  tarafından inşa edilen  15 Temmuz Demokrasi Parkı ndaki  15 Temmuz Şehitler Anıtı kimliği belirsiz kişilerce tahribata uğradı.

Arnavutluk Emniyetinden yapılan açıklamalar doğultusunda , kimliği belirsiz bir kişinin , sabah saatlerinde sert bir cisimle söz konusu kitabeye zarar verdiği ifade edildi.

Saldırganın kimliğinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışmaların sürdüğü kaydedilirken söz konusu kitabe , emniyet güçlerince tel örgüyle çevrelenip üzeri örtüldüğü bildirildi.

TÜRK BAYRAKLARINA DA ZARAR VERİLDİ

Geçtiğimiz günlerde söz konusu kitabeye ve Türk bayraklarının bulunduğu tabelalara zarar verilmiş , ancak kısa süre sonra tabelalar , Tiran Belediyesi çalışanlarınca onarılmıştı.

Kosova nın Üsküp Büyükelçisi Gjergj Dedaj , sosyal medya hesabı üzerinden kitabeye ve üzerinde Türk bayraklarının bulunduğu tabelalara yapılan saldırıyla ilgili önceden paylaşımda bulunmuştu.

Türkiye nin Üsküp Büyükelçiliğince yapılan açıklamada , Dedaj ın yapmış olduğu açıklamada , Tiran daki 15 Temmuz Demokrasi Parkı nda bulunan anıtla ilgili ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =