Sisi, Kuveyt Emiri ile görüştü!

 Kuveyt   Emiri  Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir el-Sabah ve  Mısır  Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi , başkent Kuveyt'te bir araya geldi.

haber7
0

Kuveyt resmi haber ajansı KUNA nın ,  Kuveyt  Emirlik Divanı İşleri Bakanı Muhammed Dayfallah Şerar a dayandırdığı haberine göre , Sabah ile  Sisi  arasında gerçekleşen görüşmede , bölgesel ve uluslararası konular ele alındı.

Liderler , ikili ilişkilerin yanı sıra  Kuveyt  ve  Mısır  ı yakından ilgilendiren gelişmeler ve kalkınma hamlelerine destek meselesini de masaya yatırdı.

Göreve geldiği 2014 ten bu yana üçüncü kez  Kuveyt  i ziyaret eden  Mısır  Cumhurbaşkanı  Sisi  , ülkeye ilk resmi ziyaretini Ocak 2015 te , ikinci ziyaretini Mayıs 2017 de yapmıştı.

Sisi ve kendisine eşlik eden heyet , Japonya-Afrika zirvesine katılmak için gittiği Japonya nın Yokohama kentinden dönüşünde  Kuveyt  i de ziyaret etmişti. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =