'Türkiye bisiklet üretim merkezi olabilir'

 Bisiklet  Endüstrisi Derneği (BİSED) Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet ,  Bisiklet  Üretim Vadisi kurmak için proje geliştirdiklerini belirterek , "Devletimizin desteğiyle projeyi hayata geçirebilirsek  Türkiye  , Avr

haber7
0

Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED) Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet , Almanya da düzenlenecek "Eurobike  Bisiklet  Fuarı"na ve sektöre ilişkin açıklama yaptı.

Sektörün , dünyanın en büyük  Bisiklet  pazarı Avrupa ya odaklandığını belirten Emanet , "Devletimizin desteğiyle  Bisiklet  Üretim Vadisi Projesi ni hayata geçirebilirsek Türkiye , Avrupa nın  Bisiklet   üretim   merkezi  olur. Türkiye  Bisiklet  sektörü olarak , dikkatimizi Avrupa’ya kaydırmış durumdayız. Sektörün hayali ve hedefi Avrupa nın önde gelen  Bisiklet  tedarikçilerinden biri olmak yönündedir" diye konuştu.

2.5 MİLYONUN ÜZERİNDE ELEKTRİKLİ BİSİKLET

Emanet , 2018 yılında Avrupa Birliği (AB) bölgesinde 2.5 milyonun üzerinde pedal destekli elektrikli  Bisiklet  satıldığını hatırlatarak ,"Söz konusu ürünün ihracat birim fiyatının ortalama bin 100 euro olduğu gerçeği bizlere pazarın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor" ifadesini kullandı.

Portekiz ve Bulgaristan gibi ülkelerin , ciddi yatırımlar yaparak sektörde söz sahibi olmak istediklerini belirten Emanet , "Biz Türkiye  Bisiklet  sektörü olarak bu rekabetin içinde olmalıyız" dedi.

YETKİLİLERLE GÖRÜŞME YAPILDI

Bu noktada  Bisiklet  Üretim Vadisi Projesi nin önemine dikkati çeken Emanet ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =