36 milyar dolarlık proje durduruldu

Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) yıllık 250 milyondan fazla yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanlarından biri olarak tasarlanan Dubai'deki El-Mektum Uluslararası Havalimanı'ndaki çalışmalar durdu

haber7
0

Bloomberg in haberine göre , tamamlandığında yılda 250 milyon yolcuya hizmet vermesi planlanan  Dubai  deki El-Mektum Uluslararası  Havalimanı  ndaki genişletme çalışmaları , Körfez bölgesindeki ekonomik durgunluk nedeniyle durduruldu.

 

 

BAE nin Emirates Hava Yolları için 36  milyar   dolarlık  dev bir aktarma merkezi olması planlanan havalimanının ilk aşamasının tamamlanması için öngörülen süre 5 yıl ertelendi.

Dubai Havalimanları yönetiminden yapılan açıklamada , uzun vadeli planların gözden geçirildiği ve detaylarının henüz netleştirilmediği belirtildi.

 

 

Bölgesel gerilimler ve düşük petrol fiyatları sebebiyle  Dubai  ekonomisi geçen yıl yüzde 1 ,9 ile küresel daralmanın yaşandığı 2009 dan bu yana en düşük büyüme hızına ulaşmıştı. Turizm sektörü 2017 den beri durgunluğunu sürdürüyor. Bununla birlikte Emirates Hava Yollarının da Airbus tan alacağı A-380 süper jumbo uçakların siparişlerini gözden geçirme kararı aldığı ifade ediliyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =