Almanya Cumhurbaşkanı af diledi!

İkinci Dünya Savaşı'nın başlamasının 80'inci yıldönümü kapsamında anma törenleri Polonya'da düzenleniyor. Wielun'da konuşan  Almanya   Cumhurbaşkanı  Frank-Walter Steinmeier , ''Alman zulm

haber7
0

İkinci Dünya Savaşı’nın başlamasının 80’inci yıldönümü kapsamında anma törenleri , Nazi  Almanya  sı tarafından ilk bombalanan  Polonya  nın Wielun şehrinde başladı. Törende ,  Polonya   Cumhurbaşkanı  Andrzej Duda ve  Almanya   Cumhurbaşkanı  Frank-Walter Steinmeier konuştu.

ULUSLARARASI HUKUKUN İLKELERİNE AYKIRIYDI

Polonya  Cumhurbaşkanı  Andrzej Duda , savaşın başlamasına dair yaptığı konuşmada , Kim bu korkunç savaşın bir barbarlık eylemiyle , bir terörizm eylemiyle , sıradan insanlara bir saldırı ile başlamasını beklerdi. Uluslararası hukukun ilkelerine aykırı savaştı. Tarihi hatırlayarak , gelecek yıllarda Polonyalılar ve Almanlar dostça ilişkiler inşa edebileceğiz. Burada bulunmalarından dolayı ve tutumları için  Almanya  Cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

AF DİLİYORUM

Duda nın ardından konuşan  Almanya   Cumhurbaşkanı  Steinmeier , Unutmayacağız , tarihimizin bize verdiği sorumluluğu üstleniyoruz. Geçmişte kalmadı , hala devam ediyor. Wieluń a yapılan saldırının kurbanlarına boyun eğiyorum , Alman tiranlığının kurbanlarına boyun eğiyorum ve af diliyorum. Polonya’nın affetmek için uzanmış eli için minnettarız dedi.

İkinci Dünya Savaşı’nın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =