Londra Belediye Başkan'ından Trump'a sert sözler

 Londra   Belediye Başkanı   Sadık Han  ve  ABD  Başkanı Donal  Trump  arasındaki tartışma , ikilinin atışmaları üzerinden devam ediyor. Son olarak Han , "AB ve NATO risk içerisinde , hem de bu riski kurucu milletler yaratıyor." diyer

haber7
0

Belediye Başkanı  Sadık Han  ,  Trump  ve  Avrupa  da ona benzer muhafazakar kanatta yer alan siyasetçileri topa tuttu.  Polonya  daki  2. Dünya Savaşı  anmalarına katılan Han , demokrasinin dünya çapında tehlike altında olduğunu savundu.

 

 

The Observer a yazdığı yazıda Han , "70 yıl sonra ilk kez ,  2. Dünya Savaşı  ndan çıkarılan dersler unutuluyor ya da daha kötüsü , yeniden yazılıyor." yorumunda bulundu.

ABD Başkanı Donald  Trump  ı "beyaz milliyetçiliğinin (ırkçılığının) dünya çapındaki poster çocuğu" olarak tasvir eden Han , İtalya dan  Matteo Salvini  yi ,  Fransa  dan Marine Le Pen i ,  Macaristan  dan  Viktor Orban  ı ve  Polonya  nın Hukuk ve Adalet Partisi ni  Trump  ın  Avrupa  daki izdüşümleri olarak ifade etti. 

 

 

"Dünya çapındaki bu etki , İngiltere de de görülüyor." diyen Han , Boris Johnson ı da ırkçılıkla suçladı.

Sadık Han , 2016 da İşçi Partisi nden  Londra   Belediye Başkanı  seçilerek Batı  Avrupa  ülkelerindeki büyükşehirlerde  Belediye Başkanı  olan ilk  Müslüman  siyasetçi olmasıyla tanınıyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =