Yeşil Bursa'nın gelecek vizyonu turizm

Günümüzde ekonominin lokomotifi haline gelen  Bursa  , Uludağ’dan sahillere , tarihi ve kültürel mirastan doğal kaynakların verimli şekilde değerlendirilmesine kadar her alanda önemli yatırımlara hazırlanıyor.

haber7
0

Türkiye’nin 2023 hedefinde 50 milyar dolar olan  turizm  pastası , 70 milyar dolar olarak revize edilirken , bugüne kadar bu pastadan hak ettiğini alamayan Bursa’da ,  turizm  odaklı yatırımlara ağırlık veriliyor. Bursa’nın sahip olduğu tarihi , kültürel ve doğal değerlerle bu pastadan ciddi bir pay alabileceğini belirten  Bursa  Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş , “Turizmde konuklama ortalamamız 1.9 gece. Bunu mutlaka 3 ,5-4’lere taşımamız lazım.  Osmanlı  şehriyiz , farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan bir şehiriz. Yemek kültürü , sosyal kültürel yapı ve tarihsel özelliklerin tamamını  turizm  çatısı altında bütün dünyayla buluşturmayı hedefliyoruz. Ciddi fuarlarda boy gösteriyoruz. Bursa’nın 17 ilçesinin de ayrı ayrı değeri var.  Mudanya   Güzelyalı  ve Kumyaka marinaları oluşturacağız. Mudanya’nın saklı cenneti Tirilye’yi tekrar ayağa kaldırmamız gerekiyor. Gölyazı da  turizm  markası olacak” diye konuştu. 

 

 

HER İLÇEYE ÖZGÜ YOL HARİTASI 

Her ilçenin sahip olduğu değerlere göre farklı yol haritaları belirleyen Büyükşehir Belediyesi , nüfusu 50 binin altında olan İznik , Orhaneli , Büyükorhan ve Keles’i ‘Sakin Şehirler (Cittaslow)’ ağına dahil etmeyi hedefliyor. Cittaslow ile 4 dağ ilçesi ve İznik’in  turizm  için aranılan mekanlar olması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =