Rusya'dan Türkiye'ye Su-57 açıklaması

Türkiye’nin Rus yapımı 5. nesil avcı uçağı Su-57’ye yönelik ilgisini yorumlayan Rus senatör Oleg Morozov , bu yönde pragmatik bir tutum izleyen Ankara’nın ulusal çıkarları ve bütçesi d

haber7
0

Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi nin Dış İlişkiler Komitesi üyesi Oleg Morozov , Rus Federal Haber Ajansı’na (FAN) verdiği demeçte  Türkiye  nin Rus yapımı 5. nesil hayalet avcı uçağı Su-57’ye yönelik izlediği tutumu değerlendirdi.

Morozov , Bugün  Rusya  (dünya) silah pazarında ikinciliğini koruyor. Bunun yanında silahlarımızın kalitesi ,  Türkiye  şahsında  NATO  ülkeleri de dâhil olmak üzere birçok ülkenin ona ilgi gösterecek kadar iyi diye konuştu.

Ankara nın Rus yapımı S-400 füze savunma sistemlerine ve  Su-57  avcı uçaklarına duyduğu ilginin durumun siyasi değil , pragmatik olduğunu gösterdiğine dikkat çeken Morozov ,  Türkiye  nin ulusal çıkarları ve bütçesi doğrultusunda hareket ettiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Moskova ziyaretinde  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir Putin ile buluşmasının ardından Türkiye’nin Rusya’dan F-35’lerin alternatifi olarak değerlendirilen  Su-57  savaş uçaklarını alabileceğine ilişkin mesajlar gündeme gelmişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise , Türkiye’nin halen F-35 programının parçası olduğunu , fakat F-35 uçaklarının satın alamaması durumunda diğer alternatiflere bakacağını açıklamıştı

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =