Almanya'dan 'bölünme' uyarısı!

 Almanya  Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier , Brandenburg ve Saksonya eyaletlerinde yarın yapılacak parlamento seçimleri öncesinde siyasetçiler ve seçmenlere çağrıda bulunarak , toplumun bölünmemesini isted

haber7
0

Cumhurbaşkanı Steinmeier , Bellevue Sarayı nda iki gün sürecek vatandaş şenliğinin açılışında yaptığı konuşmada seçimleri "ülke olarak bir araya gelinen" deneyimler olarak görmek istediğini söyledi. İhtiras ve geleceğe ilişkin tartışmaların seçimlerin bir parçası olduğunu belirten Steinmeier , "Ancak şunu açıkça söylüyorum: Ülkemizi birbirinden ayırmayın!" şeklinde konuştu.

Bu sorumluluğu seçimlerde aday olanların yanı sıra sandığa giderek oy kullanacak olanların taşıdığının altını çizen Steinmeier , "Farklı görüşlere sahip olanlar da seçimler sonrasında bu ülkeye ait olmayı sürdürecekler ve geleceğimize dair söz söyleme hakları olacak" dedi.

SAĞ POPÜLİST AFD OYLARINI ARTIYOR Yarın Almanya nın iki doğu eyaleti Brandenburg ve Saksonya da eyalet seçimleri yapılacak. Kamuoyu yoklamalarına göre her iki eyalette de sağ popülist  Almanya  için Alternatif in (AfD) en çok oyu alacak ikinci parti olacağı tahmin ediliyor.

AfD nin Saksonya eyalet teşkilat başkanı Jörg Urban , hedeflerinin sandıktan birinci parti olarak çıkarak , eyalet hükümetini kurmak olduğunu belirtti.

Saksonya da anketlere göre birinci parti konumundaki Hristiyan Demokrat Birlik (CDU)  AfD ile koalisyona kesinlikle karşı çıkıyor. Saksonya eyaletinin CDU ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =