TYB İstanbul’da Resim Sergisi

Türkiye Yazarlar Birliği  İstanbul  Şubesi’nde Iraklı sanatçı Dr. Mecid Al Ubaydi resimlerinden oluşan serginin açılışı yapıldı.

haber7
0

Çok sayıda sanatçı ve yazarın katılımıyla gerçekleşen serginin açılışında konuşan  TYB   İstanbul  Başkanı Mahmut Bıyıklı şunları söyledi:

“Süleymaniye nin mimarı Sinan’dan , Sultanahmet in mimarı Sedefkâr Mehmet Ağa dan , tüm mimarlardan , Fuzulî den , Baki den , Nedim den , Nef’i den , Mehmed Âkif ten , Yahya Kemal den , Necip Fazıl dan , Ziya Osman Saba dan , Sezai Karakoç’a kadar nice sanatçıya ilham olmuş bu şehrin günümüz sanatçılarına da ilham sunması , kadim şehrin bereketinin göstergesidir. Sanatçımızın eserlerine baktığımızda İstanbul’dan etkilendiğini ve bu etkileri sanatına titizlikle yansıttığını görmekteyiz. Bu sevindirici bir durum. Arap kardeşlerimizle olan köklü inanç kardeşliğinin yanında bu çalışmalar sayesinde bir de sanat kardeşliği inşa edilmektedir. Sanatın gücü , ayrılıkları bitirmeye , tartışmaları sona erdirmeye yetecek bir güçtür. Bu gücün farkında sanatçılarımıza ev sahipliği yapmaya , ortak sanatsal faaliyetlerde bulunmaya devam edeceğiz.

‘İstanbul Bana Her Zaman İlham Verdi’

Sanatçı Dr. Mecid Al Ubaydi de İstanbul’un , sanatına büyük katkı sunduğunu belirterek şöyle konuştu:

’’Medeniyetler başkenti bir şehirde özellikle sanat alanında bir çalışmanın aktörü olmaktan çok mutluyum. Rabbimize hamd ediyor , hepinizi saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =