CHP'li başkan törene geç kalınca çelenk krizi çıktı

Adana'da  30 Ağustos  Zafer Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü kutlamaları kapsamında Atatürk Parkı'ndaki  törene  Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li  Zeydan Karalar   geç   kalınca  , ç

haber7
0

Kentte Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Atatürk Parkı nda saat 08.30 da başlayan törende Adana Valisi Mahmut Demirtaş , 6 ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun , milletvekilleri , bürokratlar ve vatandaşlar yerini aldı. Ancak  Adana  Büyükşehir Belediye Başkanı  Zeydan Karalar  buradaki törene yetişemedi. Saat 08.30 da başlayan törende Vali Demirtaş ve Tümgeneral Erhan Uzun un yanında Büyükşehir Belediye Başkanı  Zeydan Karalar  ı , Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Birgül Ağdemir temsil etmek istedi. Ancak tören başlarken  Adana  Valisi Mahmut Demirtaş buna izin vermedi. Bunun üzerine törende  Zeydan Karalar  ın yeri boş kaldı , Büyükşehir Belediyesi nin çelengi de sunulamadı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın okunmasının ardından  Adana  Valisi Mahmut Demirtaş , 6 ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun ile birlikte  30 Ağustos  Zafer Bayramı tebriklerini kabul etmek için Valiliğe geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı  Zeydan Karalar  , buradaki törene katıldı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =