Cumhuriyet iftirasına cevap: İhanet değil 'Hayat kurtarma' projesi

Esenler rezerv alanı (Afet riski taşıyan konutların transfer edileceği alan) , milletin aktif kullanabileceği parklar , millet bahçesi ve yatay mimaride güvenli konutlara kavuşuyor.

haber7
0

29 Ağustos 2019 Perşembe  Cumhuriyet  gazetesinde yer alan  haberlerde , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nca onanarak askıya çıkarılan Esenler Kuzey (Topkule-Baştabya) Rezerv Yapı Alanı İmar Planları’na yönelik çeşitli asılsız iddia ve ithamlarda bulunularak "İhanete devam. Bir yaşam alanı yok oluyor" suçlamasında bulunulmuştur. Halbuki bu dev proje ihanet  değil   Hayat   kurtarma  projesidir.

Esenler de donatı alanında kalan ve riskli durumdaki yaklaşık 40 bin konutun ve mücavir ilçedeki aynı durumdaki konutların transferinin sağlanacağı , Türkiye nin en büyük millet bahçesini de kapsayan proje ile ilgili gerçek bilgiler şöyledir:

REZERV YAPI ALANI İLAN EDİLDİ

Mülkiyeti  Esenler Belediyesi  ne ait olan ,  Esenler Belediyesi  ile Milli Savunma Bakanlığı arasında 29.04.2015 tarihli Ana Protokol ve Ek Protokoller imzalanmış ve bu doğrultuda Tem Otoyolu kuzeyinde bulunan söz konusu alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 15.11.2012 tarih ve 17687 sayılı olurları ile 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2. maddesinin (c) fıkrası kapsamında Bakanlar Kurulu kararı ile “Rezerv Yapı Alanı” olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda Esenler meskun alanda bulunan imar ve mülkiyet problemlerinden dolayı son derece riskli yapılarda ikamet edenlerin transferi ve mevcut ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =