Merkel ve Miçotakis'ten Türkiye açıklaması

 Almanya  Başbakanı Angela  Merkel  , "(Mültecilere ilişkin) Hangi yardımlara ihtiyaç olduğu konusunda da Türkiye ile sürekli konuşacağız çünkü Türkiye gerçekten çok sayıda mülteciyi

haber7
0

Alman Şansölye ,  Yunanistan  Başbakanı Kiriakos  Miçotakis  ile başkent  Berlin  deki başbakanlıkta yaptığı görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi.

 

 

Yaz aylarında özellikle ağustosta mülteci sayısının arttığını ifade eden  Merkel  , Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip)  Erdoğan  ile mültecilere ilişkin yapılan Avrupa Birliği (AB)-Türkiye mutabakatı konusunda görüş alışverişinde bulunduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ile bu konuyu düzenli görüştüğünün altını çizen  Merkel  , "Hangi yardımlara ihtiyaç olduğu konusunda da  Türkiye  ile sürekli konuşacağız çünkü  Türkiye  gerçekten çok sayıda mülteciyi kabul etti" değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Merkel ,  Almanya  ve  Yunanistan  ın AB-Türkiye mutabakatından yana olduğunu belirterek , bu anlaşmadaki mekanizmaları harekete geçirmek gerektiğini dile getirdi.

İran ile yapılan nükleer anlaşma

İran ile yapılan nükleer anlaşmanın sürdürülmesi konusunda yapılan tüm görüşmelerde  Almanya  nın yer aldığına işaret eden  Merkel  , bunun hassas bir konu olduğunu ve spekülasyon yaparak zarar vermek istemediğini ifade etti.

Merkel ,  Yunanistan  ile ticari ilişkileri geliştirmek istediklerini kaydetti.

Miçotakis  ten   Türkiye  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =