Gerilim tırmanıyor: Güdümlü füze denizaltısı inşa etti

 Kuzey Kore  yönetiminin ülkenin batısında , Japon Denizi sahilindeki Sinpo Güney Tersanesi'nde  Güdümlü   füze  kapasitesine sahip bir denizaltı  inşa  ettiği iddia edildi.

haber7
0

Merkezi Washington da bulunan Uluslararası ve Stratejik Etütler Merkezine (CSIS) bağlı "Paralel Ötesi" internet sitesinin yayımladığı uydu fotoğraflarında , Sinpo Güney Tersanesi nde bir güdümlü füze yapımına ve olası test çalışmalarına ilişkin hazırlıklara dair kanıtlar bulunduğu ileri sürüldü.

Fotoğraflarda , "SSB" sınıfı güdümlü füze kapasitesine sahip denizaltının üretimi ve testleri için kullanılan hangar , mavna , yapım ve döküm atölyeleri , test rampaları , bakım alanları , iskeleler ve destek tesisleri olduğu iddia edilen yapıların işaretlendiği görülüyor.

CSIS uzmanları , fotoğraflardaki bulguların ,  Kuzey Kore  medyasında temmuzda Devlet Başkanı Kim Jong-un un yeni  inşa  edilen denizaltıyı ziyaret ettiğine dair haberleri doğruladığını belirtti.

Ancak uzmanlar , kanıtların denizaltının henüz denize çıkabilecek aşamada olup olmadığı ve ne kadar sürede hazır olacağına dair yeterli ipucu sağlanamadığının altını çizdi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =