Huawei'ye Google'dan şok
Etiketler:

Huawei'nin yeni akıllı telefon modelleri aralarında Maps , YouTube'nin de bulunduğu  Google  uygulamalarını ve servislerini içermeyecek

haber7
0

İngiliz yayın kuruluşu BBC nin haberine göre , Google , ABD hükümetinin  Huawei ye yönelik yaptırımları kapsamında Çinli telefon üreticisi Huawei ye yaptırım uygulanacağını ve aralarında  Google  Maps , YouTube gibi uygulamalarında olduğu  Google  uygulamalarının Huawei nin yeni telefon modellerinde yer almayacağını doğruladı.

Google nin bu kararı , Huawei nin yeni modellerinde  Google  nin  uygulama  mağazası olan  Google  Play e erişimin kısıtlanacağı anlamına da geliyor.

ABD hükümeti Amerikan teknoloji şirketlerine çeşitli sınırlamalar getirmiş ve bu kapsamda Huawei ye ürün ve servis satışını Mayıs ayındaki düzenlemeyle kısıtlamıştı.

ABD Başkanı Donald Trump , geçen ay yaptığı açıklamada , yaptırımlarda bazı istisnalar olabileceğini belirtse de ABD nin yetkili organları , Huawei nin 130 dan fazla ticaret lisansı talebine olumlu yanıt vermedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =