Ankara’da yakalanmıştı! Kim olduğu ortaya çıktı…

MİLLİ İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve emniyet güçlerinin ortak operasyonuyla Ankara’da yakalanan FETÖ/PDY üyesi avukat Reşat Nazmi Oral’ın , örgüt içinde üst seviyedeki mahrem imamlardan biri ol

haber7
0

Fethullahçı Terör Örgütü nün (FETÖ) askeri okul öğrencilerinin örgüte kazandırılmasında görevlendirdiği avukat Reşat Nazmi Oral’ın , mahrem yapılanmanın önemli isimleri arasında  olduğu  belirtildi. Oral’ın 19 yıl sürdürdüğü mahrem imamlığı dönemiyle ilgili vereceği bilgilerin örgütün özellikle TSK’da gizli kalmış yapılanmasının  ortaya  çıkarılmasında etkili olacağı ifade ediliyor. 

ABD’de FBI tarafından yakalanan FETÖ’nün eski emniyet imamı Osman Hilmi Özdil’in üst aramasında Oral’ın çalıştığı Evrensel Hukuk Bürosu kartviziti çıktığı da belirlendi. Oral’ın örgütün üst düzey mahrem imamlarından olduğunun 2017 yılında belirlendiği ve bu tarihten itibaren arandığı belirlendi. Oral’ın ailesinin de FETÖ ile ilişkili banka , şirket ve okullarda bağlantısı  olduğu  tespiti yapıldığı öğrenildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü ve MİT’in ortak operasyonları ile Oral , terörle mücadele ekipleri tarafından 29 Temmuz da Batıkent te yakalanarak gözaltına alındı. Oral , 9 Ağustos ta sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak , cezaevine kondu. Oral’ın 1983 yılında örgüte katıldığı , ayrıca Güneydoğu Anadolu Bölgesi temsilcisi , 2 nci Ordu ve avukat yapılanması imamı olarak faaliyet yürüttüğü de tespit edildi.

Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =