Hindistan'la sıcak savaş için tarih verdi!

Pakistan'ın Demiryolları Bakanı Raşid Ahmed ,  Pakistan  ile  Hindistan  arasında çıkması muhtemel savaşın ekim ya da kasım ayında gerçekleşebileceğini belirtti.

haber7
0

Pakistan ile  Hindistan  arasında yaşanan Keşmir krizinin , iki ülke arasında  sıcak  çatışmaya dönüşmek üzere olduğunun yeni sinyali verildi.  Pakistan  ın Demiryolları Bakanı Raşid Ahmed , iki ülke arasında çıkması muhtemel tam kapsamlı bir savaşın ekim ya da kasım ayında gerçekleşebileceğini söyledi.

SON SAVAŞ OLACAK

Pakistan Today’de yer alan habere göre , memleketi Rawalpindi’deki bir açılışta konuşan bakan Ahmed , Keşmir’in özgürlüğü için son çatışma zamanı geldi. Hindistan’la yapılacak  savaş  , bu sefer son olacak. ifadelerini kullandı.

BM’NİN NİYETİ OLSA ŞİMDİYE ÇÖZERDİ   Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin şimdiye dek Keşmir’le ilgili bir referandum gerçekleştirmiş olması gerektiğini vurgulayan Ahmed , Eğer sorunu çözmeye niyetleri olsaydı , bunu şimdiye dek hallederlerdi. İşgal altındaki vadinin halkıyla birlikte olmalıyız. Bu kapsamda Muharrem ayının 10’undan (9 Eylül) sonra Keşmir’i ziyaret edeceğim. diye konuştu.  

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =