Miçotakis: Merkel ile  Türkiye'yi görüşeceğim

 Yunanistan  Başbakanı Kiriakos  Miçotakis  ,  Almanya  Şansölyesi Angela  Merkel  ile Berlin'de görüşecek.  Miçotakis  yaptığı açıklamada ,  Merkel  ile Yunanistan'ın  kamu  harcamalarını görüşmeyeceği

haber7
0

Miçotakis yaptığı açıklamada ,  Yunanistan  ın  kamu  harcamalarını halihazırda kreditörlerle görüştüğünü ,  Merkel  le bu konuları konuşmasının anlamsız olduğunu belirtti. 

Yunan Başbakan ,  Yunanistan  ın harcamalarını görüşmek yerine ,  Almanya  ve  Yunanistan  arasındaki ikili ilişkileri , mülteci sorununu ve "Türkiye ile ilişkileri" görüşmek istediğini söyledi. 

KAMU HARCAMALARI YERİNE TÜRKİYE Yİ GÖRÜŞMEK İSTİYOR

Miçotakis , ziyaretinin temel amacının Alman yatırımcıları ülkesine çekmek olduğunu sözlerine ekledi. Başbakanın açıklamalarına göre , ikili arasında  Yunanistan  ın  kamu  harcamaları yerine yabancı sermaye ve  Türkiye  görüşülecek.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER 7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =